Close
Picture of Шампон за оштетена коса

Шампон за оштетена косаДоминантна растенија
коприва, коњско опавче, камилица,
Ефекти

Со дејството на комплексот од пантенол, токоферол и провитамин B3 и B5, во краток интервал на косата ѝ го враќа сјајот и еластичноста, истовремено штитејќи ја од негативните надворешни влијанија. Се препорачува за редовна нега на оштетена и заморена коса.

Користење

Мала количина од шампонот темелно да се втрие во влажна коса, почнувајќи од коренот кон краевите. Добро исплакнете и по потреба повторете ја постапката.

Picture of 100 ml pack
100 ml pack

Етикета: 6060

Член поени: 1,6

Availability: In stock
€3,75