Close
Picture of Шампон со пченични никулци

Шампон со пченични никулциДоминантна растенија
пченица, коприва, жалфија
Ефекти

Екстрактот од пченични никулци претставува природен резервоар од биолошки драгоцени состојки: јаглени хидрати, белковини, масни киселини, минерали и олигоелементи, ензими и витамини. Погоден е за сите типови коса пружајќи ѝ потполна заштита.

Користење

Мала количина од шампонот да се истури на дланката и темелно да се втрие во влажна коса, почну��ајќи од коренот кон краевите. Добро исплакнете и по потреба повторете ја постапката.

Picture of 100 ml pack
100 ml pack

Етикета: 6070

Член поени: 1,9

Availability: In stock
€4,40