Close
Picture of Масло за нега и масажа

Масло за нега и масажаДоминантна растенија
смрека, еукалиптус, босилек


Ефекти

Содржи активни компоненти од лековити билки, етерични масла и билни екстракти од: геранијум, еукалиптус, смрека, рузмарин, лаванда, босилек, чемпрес, камилица, мајчина душица... Исклучително репресивно делува на болката, што го прави признат и познат препарат, кој се прерпорачува при разни состојби на болка. Се користи за спортска масажа, кај спортски повреди, ревматизам, болки во мускулите, хроничен замор, по напорна работа... Ја подобрува циркулацијата и исфрлањето на токсичните материи од организмот.

Користење

Во случај на болка да се втрие на болното место.

Picture of 200 ml pack
200 ml pack

Етикета: 4600

Член поени: 7,1

Availability: In stock
€22,80