Close
Picture of За бебешка кожа

За бебешка кожаДоминантна растенија
лаванда, маслина, камилица,
Ефекти

Благо средство за нега на нежната детска кожа. Врз база на мед, пчелин восок, збогатен збогатени со етерични масла од лаванда, битамини... Ја храни и регенерира кожата, ја штити, а не ја иритира, го спречува настанувањето и брзо го санира црвенилото и надразнетоста. Содржи висок процент пчелин восок. Ја чува природната влажност, истовремено штитејќи од штетните надворешни влијанија. Основната намена е заштита на осетливата детска кожа. Се препорачува за редовна нега на бебешката кожа.

Користење

Се нанесува на влажна кожа, со благо втривање.

Picture of 45 ml pack
45 ml pack

Етикета: 1750

Член поени: ,

€8,25